Преди четири години Phoenix се опита да залее пазара с такива лаптопи, но усилията й не се увенчаха с успех.
Лаптопите, базирани на HyperSpace могат да изпълняват такива функции, като възпроизвеждане на мултимедия, четене на електронна кореспонденция, сърфиране в Интернет и т.н., без предварително зареждане на операционната система.
Платформата HyperSpace е базирана на технологията HyperCore, позволяваща на приложенията и операционната система да работят независимо и едновременно на един и същ процесор без да си пречат. Както е известно, Phoenix вече работи с Intel и AMD, за да изучи възможностите за виртуализация на техните процесори.
Съчетанието на технологиите HyperCore и HyperSpace може да се използва за създаване на устройства, които бързо да се включват и да решават определени задачи. Според представители на Phoenix, работейки извън операционната система, средствата за защита могат лесно да откриват опасни програми, използващи уязвимости в Windows. При проблем с операционната система на твърдия диск, служителите от техническата поддръжка могат дистанционно да включат компютъра, да направят диагностика и да възстановят софтуера и потребителските данни.