Причината за това са доста инциденти, които правителството намира за неподходящи. От своя страна идеята има доста противници, които смята, че тя няма как да бъде приложена.
Правителството смята, че така ще помогне на хората и към момента се събират граждански мнения по въпроса със забраната на Facebook. Все пак министъра на комуникациите в страната смята, че това ще е малко прекалено, макар и да има близо 2000 оплаквания от сайта.
Все пак, няма как да се затвори достъпа на почти 15 милиона човека до Facebook. Макар и оплакванията да са доста, то това едва ли е начинът да се поправят нещата. Към момента се подготвят протести от опозицията в случай, че се въведе подобна мярка. Все пак това е цензура над свободното изразяване на мнението от хората. Интернет не трябва да се цензурира.. Освен това, подобен ход може да изгони доста инвеститори в технологията.
Младите хора ще бъдат най-много засегнати от случая при забрана на социалната мрежа. Ако това стане, страната ще се присъедини към страни като Северна Корея, Куба, Китай и Иран. Те вече не позволяват достъп до соц. мрежи.