Файловете с дълги имена, които се изтеглят през браузъра "могат да причинят увреждане на паметта", според Secunia. Това може да доведе до възможността за изпълнението на код на машината - ситуация, в която могат да се изпълняват команди на машината жертва.
Другата дупка в сигурността позволява на хакерите да показват техни собствени страници в браузъра, без промяна на адреса в адресното поле. Secunia казват, че нито една от дупките не е поправена от Apple. Има оплаквания от потребители, че браузърът е бедно функционален, или забива често на компютри с Windows XP операционната система. "Когато се опитам да стартирам Safari 3.1 в Windows XP, браузърът незабавно забива.", казва СакДжозеп във форума за поддръжка на Apple. Има и други подобни оплаквания на форума на браузъра на сайта на Apple.
Apple отнесоха критики и за начина, по който са пуснали браузъра миналата седмица. Компанията го включи като ъпдейт за потребителите на техния iTunes и QuickTime софтуер. Служителят Джон Лайли от Mozilla свързва стратегията с тактики, използвани от хакерите за вмъкване на злонамерен код във файлове за теглене. "Apple го направиха толкова лесно - по подразбиране - дори потребителите да инсталират софтуер, който не са искали", пише той в блог. "Това е погрешна полетика и граничи с разпространението на злонамерени приложения." Safari се състезава с Firefox на пазара на браузърите.
От Мозилчика твърдят, че било приличало на вирус, ами IE как спечели 90% от пазара, питам аз? Всеки действа както може.
Това, че някакви подопечни на АОЛ не знаят как се прави печалба, а само излагации, не е проблем за ябълката.
И ДА напълно съм съгласен, че е непочтено. Съгласен съм, че е неправилно. Но не съм съгласен да ги съдите. Какви сте Вие мижитурки нещастни? Избрали сте неморална ОС и ще си носите последствията в пълна сила. Ако не се правихте на по-праведни, отколкото заслужавате, щяхте да видите, че при един морален избор нищо от това не би се случило.
Ш-т-т-т-т-т!