Това включва всичко, което той е правил, писал, фотографирал, презентирал и притежавал.
Бел, който е изследовател в Microsoft Research, сега е написал книга за това как в бъдещето може да е възможно да "записваме" собствената си памет на електронен носител. Неговият живот е записан в база данни за проект, наречен MyLifeBits.
В интервю за BBC, Бел е обяснил мотивацията си за неговата уникална и интригуваща работа. "Започнахме, за да видим колко много информация минава през живота на един човек", каза той. "Имам наистина сложен живот - така че исках да разбера колко бита идваха и си отиваха и как да се оправям с тях."
Всички компютърни потребители архивират някои части от своя живот, независимо дали чрез: имейл, написан документ или снимка.
Бел споделя, че е архивирал около 150,000 изображения, заедно с малък брой имейли и уеб страници.
"Около половин милион се състои от сканирани книги и неща, които имам."
Той изтъкна, че времето е подходящо хората да се замислят да вземат електронните спомени насериозно.
"Сканирам всеки документ, който минава през моя живот."
"Не бих казал това 20 години по-рано, защото беше много трудно и скъпо да се направи. Но вече не струва нищо, за да бъде осъществено.
За Бел ползата от неговия експеримент е проста: кара го да се чувства по-добре.
"Чувствам се много по-комфортно", сподели той.
"Така човек има много по-голямо чувство за свобода, защото не се налага да натоварвате биологичната си памет и просто записвате всичко електронно."
Ми то като се замисля, то и аз си архивирам спомените постоянно, било то снимки, видеота, документи, разни музикални спомени (имам даже винdows98se на диск на стената закачен) :>
Е... не ми е дошло времето да си смятам битовете, но за сега не пестя ресурси от паметта си