Ford използва същия материал, който се използва за „зелените“ Coca-Colа PlantBottles, за да се създадат екологични материи за автомобили. Всички тъкани за интериора на прототипа-версия на Ford Fusion Energi hybrid са изработени с помощта на PlantBottle технологията, която се състои от до 30% материали на растителна основа.
PlantBottle всъщност използва биогорива (добити от захарна тръстика) за създаването на модифицирани PET (тип пластмаса, с който сме свикнали основно в бутилките). Нормалните PET опаковки, които са рециклируеми, са създадено от петролни продукти, ограничен ресурс. Материалът в новата кола на Ford замества PET с Coca-Cola PlantBottle PET.
От Coca-Cola казват, че вече са разпространили над 18 милиарда PlantBottle пакета, съхранявайки 400 000 барела масла в процеса и компанията отбелязва, че ако новият материал се използва в повечето американски модели на Ford, това може да се равнява на спестени 6 000 барела. Други компании, които се занимават с разработката и въвеждането на PlantBottle, са например Heinz (които вече използват материала в някои продуктови опаковки), Nike, и Proctor & Gamble.
Въпреки че биогоривата предлагат добра алтернатива на петрола, мнозина допълват, че нарастващата им популярност може да има негативни странични ефекти. Редица неправителствени организации повдигат въпроса, че фермерите са пропъждани от своите плодородни земи без да получат адекватна компенсация. Други вече се оплакват, че земята, която трябва да ражда храна в региони с недостиг на хранителни продукти, сега се използва за осигуряване на гориво за развитите страни.