Според разследване на UK Music, което беше проведено от Университета Hertfordshire, 75% от тийнейджърите са признали, че изпращат дигитални музикални файлове по е-мейл, Bluetooth, Skype и MSN до приятелите си и семействата си, докато 86% са признали, че са копирали дискове за приятелите си.
От UK Music също казват, че 68% от анкетираните са казали, че слушат музика на техния компютър и средно лица на възраст между 14 и 24 години имат повече от 8,000 песни на компютрите си. Въпреки нашумяването на сайтове за стрийминг като Spotify, 78% са казали, че не биха платили за стрийминг услуга.
"Осъзнали ли са това, че има нещо наречено авторско право и философия на авторското право? Да, осъзнали са го. Просто не им пука", каза изпълнителният директор на UK Music, Фергал Шарки.
От изследването още стана ясно, че 85% от анкетираните мислят, че плащането на еднократна такса за тегленето на неограничен брой парчета е добра идея, докато 57% твърдят, че това би ги спряло да разпространяват нелегално музикални файлове. Повече от половината са казали, че изпълнителите трябва да искат такси от производителите на устройства, за да бъде позволено копирането на песните.
"Ако са готови да работят с нас и им дадем услуга, която да предоставя неограничено количество за теглене, тогава като индустрия може да сме крачка напред с този вид услуга", каза Шарки.
В България са около 100.0 %
Кой тъпанар би плащал за музика, вкарана в мп3 формат. За Щатите това може и да е шок, за мен не е