Интернет е станал такава важна част от нашия живот, че при всички положения забравяме колко сме пристрастени към Интернет и колко опасно може да е това за нас. Едно от последните изследвания, разглеждащи ефектите от прекомерната употреба на Интернет хвърли светлина върху някои неща, които трябва да имаме предвид, когато се логваме, кликаме и сърфираме в мрежата.
Изследването е проведено от ForensicPsychology.net, които разкриват, че сумарно прекарваме около 35 милиарда часа онлайн всеки месец. Този изключително голям период от време се прекарва в четете на имейли, социални мрежи или гледане на онлайн видео. Разбира се, много от времето се прекарва и между тези задачки, но крайният резултат е, че ние прекарваме голяма част от времето си в извършването на няколко задачи едновременно, което изследването посочва като пагубно за нашата производителност.
Според ForensicPsychology.net, извършването на много задачи повишава нивата на стрес и влияе негативно на сензорните сигнали, които се изпращат до мозъка. Хората, които използват Интернет прекалено много, са 2.5 пъти по-склонни към депресия, посочва още изследването.
Нека ви припомним и за скорошно изследване, което доказва, че учениците, които прекарват прекалено много време във Facebook се повлияват по-скоро зле, отколко в положителен аспект. Какво мислите, дали последните доклади ще провокират други компании да проведат изследвания и да проучат поведението на хората, които използват мрежата, с цел да го манипулират правилно?