Тази тенденция все повече се засилва, а причината е, че фалшивите акаунти се продават на трети лица, като печалбата никак не е лоша. Според данни на Barracuda Labs, всеки отделен акаунт може да бъде закупен на цена между 2 и 30 долара, но най-често практиката показва, че цената за 1 000 бройки е около 15-20 долара.
От подобно предложение се е възползвал дори републиканеца Мит Ромни, който беше един от фаворитите за президент на САЩ на изминалите избори. Той бе упрекнат, че е закупил над 100 000 фалшиви профила в Twitter, като това разбира се е направено с цел да се повиши неговата популярност. Тази практика се следва от много други хора, компании, а дори и ренюмирани сайтове, а от социалната мрежа не могат да ограничат този бизнес, въпреки че се опитват да се преборят с проблема.
От Twitter са завели няколко дела срещу лица, които стоят зад далаверата с псевдо акаунти, но това е труден процес и едва ли ще има наказани. Twitter не е единствената социална мрежа, която страда от подобни злоупотреби, като много от потребителите на Facebook също са фалшиви. Експертите в бранша са на мнение, че от продажба на акаунти годишно могат да се спечелят между 40 и 360 млн. долара, но не препоръчват на никой да се захваща с подобно нещо.