От миналата година, Facebook започна да променя своя App Center и създаде бизнес платформа, която може да се използва от други дивелъпъри. Социалната медия също така реши да създаде нови правила за това как се обработват плащанията в системата. Има малки промени в начина, по който Facebook плаща на новоприсъединили се програмисти, ако си изберат PayPal като начин на плащане. От сега насетне, всеки нов дивелъпър, който иска да получи плащанията си през PayPal трябва задължително да мине процеса на верификация. Това се отнася за страните: Китай, Бразилия, Индия, Австралия, Япония и Норвегия.
Процесът на верификация включва идентификация в лична карта, на която има снимка, както и документи за регистрация на фирма (дивелъпърът трябва да има свой бизнес). Този процес е подобен на това, което би трябвало да предостави една компания, която иска да изтегли пари директно от своята банкова сметка.Според Facebook, основната причина за новата крачка е намаляване на риска, свързан с плащанията и в същото време да се създава доверие към платформата. Някои медии коментират, че крачката ограничава плащания от трети страни като целта е плащанията да се централизират в собствената система на социалната мрежа. От Facebook отказаха да коментират.
Facebook се опитва да е в крак със законите, свързани с онлайн разплащанията. Компанията кандидатства за лиценз за онлайн трансфер на пари в много държави извън САЩ. Социалната мрежа има възможността да пусне своя собствена услуга, конкурент на PayPal.
Никой за момента не може да даде точна цифра за това колко дивелъпъра са се регистрали на Facebook платформата. Според социалната мрежа, към март 2012 година има над 9 милиона различни приложения, които са интегрирани в платформата. Не се знае обаче колко от тези приложения използват системата за плащания, за да изтеглят пари. Накрая струва си и да споменем, че приложението за споделяне на снимки, Instagram също започна да изисква от определени потребители да правят своята фото верификация.