Facebook дори обеща да не се включват никакъв вид реклами в платформата, което в противен случай би изисквало минимална информация за потребителите. Това е така, защото Зукърбърг смята, че няма място за реклами в мобилните приложения за съобщения, което се подкрепя от факта, че няма реклами във Facebook приложението за съобщения.
Ако всичко това следва да е вярно, опасенията за неприкосновеността на личния живот следва да са минимални.
Един бърз поглед в FAQ на WhatsApp разкрива, че когато става въпрос за сигурност, нещата се приемат сериозно.
"Комуникацията чрез WhatsAp между телефона и нашия сървър е изцяло криптирана. Ние не съхраняваме историята на разговорите в нашите сървъри. След успешно изпращане на съобщение до вашия телефон, дискусиите биват отстранявани от нашата система, " отчитат от екипа по поддръжките.
Това означава, че не само съобщенията са криптирани, но те също така не се съхраняват на сървърите за по-дълго от няколко секунди.
Фактът е, че разузнавателните агенции по света също имат тенденция да се ровят направо в кабелите за интернет връзка, но необходимостта да се пита за разрешение от някого е заобиколена.
Така че, ако се съди по наличните данни, потребителите не трябва наистина да имат каквито и да било допълнителни личния неща, от преди придобиването.