Ако не можете да си спомните последният път когато сте писали бележка, то не сте сами.
Проучване показа, че дните на химикала и бележката могат да се окажат преброени - средностатистическият възрастен не е писал нищо на ръка в продължение на поне 6 седмици.
В един свят, в който изразяваме мислите си с няколко почуквания по клавиатурата или тачскрийна, традиционните бележки и писма остават излишни.
Изследването поръчано от онлайн книжарницата Docmail, разкри, че средното време, което един възрастен прекарва в писане е 41 дни. Но също така, разкри че на всеки един от трима възрастни не му се е налагало да пише книжовно и без грешки от поне шест месеца.
Две трети от анкетираните 2000 души заявиха, че обикновено пишат на ръка нещо дребно и на бързо, като обикновено това са бележки с някакво напомняне.
Повече от половината откровено заявяват, че почеркът им се е влошил с времето. Един на всеки седем пък казва, че се срамува от начина, по който пише.
Четири от десет човека заявяват, че използват текстови редактори, за проверки на грешките, а един на четирима казват, че използват предимно съкращения и абревиатури.
Отмина времето на записването на телефонните номера в тефтери, отбелязването на събития и задачи в календарите, като тези задължения се поеха от съвременните технологии.
Вчера, Главният Мениджър на Docmail - Дейв Бродуей заяви "Срамота е, че писането на ръка е в такъв упадък, но причината за това е нуждата от бърза и лесна комуникация в ежедневието. Това, което винаги ще е от значение е не само информацията, но и начина, по който я предаваме. Писането на ръка винаги носи, по-висока сантиментална стойност, но остава на заден план когато искаме експедитивност.
За задачите на бизнеса. бързината, яснотата и широката аудитория на електронните писма са за предпочитане. Но дори и с по-ниска ефективност е добре хората да не разчитат изцяло на електронният начин на комуникация."